Beseda

27.05.2023

Beseda s Alenou Mornštajnovou

V úterý 25. dubna knihovnu Bystřička navštívila jedna z nejpopulárnějších českých spisovatelek Alena Mornštajnová.
Besedou, která byla spojena s autogramiádou autorčina nejnovějšího románu Les v domě, se završil první rok čtenářského dobrodružství, jímž byl, je a bude populární čtenářský klub pod vedením knihovnice Jarmily Křenkové a Miroslavy Hrabovské.
V jeho rámci jsme se pravidelně scházeli od října loňského roku, abychom si povídali o knihách, jejich hrdinech a hrdinkách, autorech a autorkách. A protože jsme věděli, že v dubnu naše setkávání neúprosně přeruší letní sezóna spojená s cestami na dovolenou či pracemi na zahrádkách, chtěli jsme, aby naše (dočasně) poslední sezení bylo skutečně speciální.

Moc nás proto potěšilo, že naše pozvání přijala právě Alena Mornštajnová. Nejedná se pouze o úspěšnou autorku šesti románů pro dospělé a tří pro dětské čtenáře, ale též rodačku z nedalekého Valašského Meziříčí, a tedy skutečně jednu z nejvýraznějších tváří současného Valašska. Ve spolupráci s Obecním úřadem, ale i s autorčiným nakladatelstvím Host, které prostředkovalo nákup několika výtisků Lesu v domě, se nám podařilo zorganizovat nezapomenutelnou událost. Zájem o setkání s paní Mornštajnovou byl ostatně enormní nejen u nás, ale i v Růžďce a dalších obcí. Ve zcela zaplněném sále bystřičského obecního úřadu se povídalo o autorčině posledním románu, psaní i životě. Paní Mornštajnová nás potěšila nejen svým poutavým vyprávěním, ale také upřímným zájmem o program našeho čtenářského klubu, kterému popřála všechno nejlepší a spoustu krásných knih i čtenářských zážitků.

Celá beseda se tak nesla v přátelském duchu, jaký panuje tam, kde se setkají dobří lidé, kteří se skutečně zajímají o to, co jim přináší potěšení. Setkání jsme zakončili přípitkem na zdraví a úspěch dalších knih paní Mornštajnové i další podnětná setkání nad knihami. Doufáme, že všichni účastníci a účastnice mají na co vzpomínat, a těšíme se na viděnou po letních prázdninách, kdy na naše literární setkání navážeme. Ještě jednou děkujeme paní Mornštajnové, obecnímu úřadu Bystřička i všem, kteří nám věnovali svůj čas a dorazili.

Vytvořte si webové stránky zdarma!